Pro novináře

Omega Pharma podpořila osoby se zdravotním postižením

V letošním roce Omega Pharma podpořila příspěvkovou organizaci Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením ve Fryštáku, která poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, a to darováním opalovacích přípravků na ozdravný pobyt v Rimini, pořádaný od 3. 6. do 12. 6. 2016.

Předmětem činnosti organizace je poskytování ambulantních a pobytových sociálních služeb lidem v nepříznivé sociální situaci, a to zejména lidem s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 15 do 50 let. Sociální služba Hrádek, domov pro osoby se zdravotním postižením Fryšták, zorganizovala v tomto roce pro své klienty rekreační pobyt v zahraničí. Zahraničního pobytu v Rimini se účastnilo 11 klientů, o něž po celou dobu pečovali 4 zaměstnanci. Pro 10 z 11 klientů to byla vůbec jejich první cesta k moři.

Jelikož Omega Pharma dbá na společenskou odpovědnost a zároveň si je vědoma, že lidská pokožka musí být vždy dostatečně chráněna, rozhodla se tuto krásnou akci podpořit darováním 30 kusů opalovacího krému SUN Suchý olej ve spreji SPF 50 150 ml a 30 kusů tyčinek SUN Tyčinka na opalování 2v1 20 ml v celkové souhrnné hodnotě 16.494,-

Klienti si na dovolenou šetřili celý rok, ale přesto ji z uspořených peněz nebylo možné zaplatit celou. Jsme rádi, že se našli lidé a firmy, kteří nám pomohli zrealizovat sen klientů. Náš pracovní tým se snaží neustále zlepšovat kvalitu služeb, a to s myšlenkou poskytnout lidem nejenom potřebnou péči, ale hlavně pocit rodinného zázemí a domova“, řekla Mgr. Ing. Adéla Machalová, ředitelka Sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením, příspěvkové organizace ve Fryštáku.