Struktura společnosti

Altermed člen skupiny Omega Pharma Group

Nadnárodní skupina Omega Pharma Group vstoupila na český trh akvizicí českého výrobce Altermed Corporation v roce 2008. Vstup investora přinesl změnu názvu původně českého výrobce na Omega Altermed, změnu loga, sídla i managementu. Firma přesídlila z Olomouce do Brna Slatiny, odkud obsluhuje český a slovenský trh a její rozvoj v obou teritoriích.

Akvizice přinesla nové možnosti a příležitosti. Omega Altermed tímto krokem výrazně rozšířila sortiment výrobků v oblasti lékárenské dermo kosmetiky, zdravotnických prostředků a doplňků stravy a získala také nová zahraniční teritoria odbytu.

K dalšímu milníku v historii společnosti došlo 1. června 2012 akvizicí významné části portfolia farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline. Omega Pharma tímto od GSK získala přední značky jako např. Lactacyd, Abtei, Solpadeine, Zantac, Nytol a Beconase a společnost Omega Altermed okamžitě rozšířila své portfolio o klíčový brand Lactacyd a dále Libenar. Následkem této akvizici došlo k organizačním změnám společnosti ústící ke vzniku nové divize. Vedle stávající „Pharma division“ vzniká „Consumer Health Care division“. Omega Altermed je tak přítomna ve všech distribučních kanálech, jak na farmaceutickém OTC trhu, tak v široké distribuci mass-marketu (drogerie, hypermarkety, supermarkety, aj.).

Současně se podařilo plynule navázat na globální „ Happy people“ strategii firmy, ze které vychází také logo firmy.

Belgická Omega Pharma Group vznikla v roce 1987 jako malá firma se 2 lidmi a vstupním kapitálem 7500 euro. Dnes působí ve 40 teritoriích a zaměstnává více než 2000 lidí. Celosvětově se řadí mezi 10 nejvýznamnějších hráčů na trhu zdravotnických prostředků a doplňků stravy s ročním obratem 856 mil.euro. Za úspěšným rozvojem firmy stojí především prvotřídní kvalita a vysoká účinnost všech produktů, které zvyšují kvalitu života, a proto si získaly zákazníky na celém světě.

OMEGA PHARMA, a.s., Česká republika

Orgány společnosti a podpisová práva:

Předseda představenstva: PharmDr. Michal Krejsta, MBA

 

OMEGA PHARMA, s.r.o., Slovenská republika

Jednatel spoločnosti a podpisové práva:

Jednatel: PharmDr. Michal Krejsta, MBA